Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Muzeum w Romanowie

Logo MKiDN

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie otrzymało dofinansowanie w kwocie 50000 zł z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Rozwój infrastruktury kultury na realizację zadania pn. „Zakup wyposażenia biblioteki, sali edukacyjno – wystawienniczej i obserwatorium w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie”. Wkład własny Muzeum w realizację projektu wynosi 27000 zł.
W ramach projektu zakupiono zostaną min. meble do biblioteki i sali edukacyjno – wystawienniczej, zestaw projekcyjny, sprzęt komputerowy i fotograficzny, teleskop do obserwacji nieba oraz ścianki wystawiennicze i urządzenia do zapewnienia właściwych warunków przechowywania książek i muzealiów.