Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół nr 9 w Lublinie

W dniu 18 marca br. na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 9 w Lublinie Pana Pawła Krysy dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie Krzysztof Bruczuk wziął udział w obchodach dnia Patrona Szkoły, którym jest Józef Ignacy Kraszewski. W trakcie tegorocznych obchodów dokonano odsłonięcia popiersia Pisarza oraz odbył się IV Międzyszkolny Konkurs „Józef Ignacy Kraszewski – wzorem dla współczesnego człowieka” . W jury konkursu zasiadała Pani Anna Czobodzińska – Przybysławska, były dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Podczas uroczystości nastąpiło, również rozstrzygniecie konkursu plastycznego „ Literatura pędzlem malowana” .
Głównym celem obchodów była popularyzacja wiedzy na temat osoby i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Dyrektor muzeum składa serdeczne podziękowania za zaproszenie na uroczystości związane z obchodem Dnia Patrona Szkoły.

DSC09340 - Kopia - Kopia (2) DSC09341

DSC09338 DSC09351