Koncert Kolęd w romanowskim muzeum.

W dniu 18 stycznia bieżącego roku odbył się w naszym muzeum „Koncert kolęd z kolędnikami w tle”. To cykliczna impreza, organizowana od wielu lat, mająca na celu kultywowanie najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Organizatorami koncertu byli: Wójt Gminy Sosnówka, Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce i Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań dotychczasowej Pani Dyrektor muzeum Annie Czobodzińskiej – Przybysławskiej, która z dniem 31 grudnia 2014 roku przeszła na emeryturę. Funkcję dyrektora pełniła przez 30 lat od 1982 r. z przerwami w latach 1984 – 1986.

Podziękowania złożyli Pan Krzysztof Bruczuk – obecny dyrektor muzeum, Pani Jolanta Mikulska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce, Pani Teresa Harasimiuk – kierownik Gminnej Biblioteki w Sosnówce, Pani Ania Olejnik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnówce, Pani Danuta Marek – dyrektor Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Sosnówce, Pani Anna Bruczuk i Pan Sławomir Skrzyński – nauczyciele ze szkół w Sosnówce.

Po podziękowaniach nastąpiła część artystyczna. Podczas koncertu wystąpili:

– Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce

– Zespół „Biesiadnicy” z Żeszczynki

– Schola „Nadbużańskie słowiki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach

– Chór „Fletnia Pana” pod dyrekcją Pawła Łobacza z parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa we Włodawie

– Soliści studia wokalnego „Brevis” z Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej

W imprezie wzięło udział około 200 osób .

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za przygotowanie koncertu.