Konkurs „Chopin w słowach i obrazach”

 

 

 

 

W dniu 8 grudnia 2017 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się konkurs „Chopin w słowach i obrazach”, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z tereny województwa lubelskiego.
Konkurs był organizowany przez Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Bialski Mariusz Filipuk.
Celem konkursu, przeprowadzanego w następujących kategoriach I – quiz wiedzy dotyczącej życia i twórczości F. Chopina, II – konkurs prac multimedialno – filmowych, było m. in. zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej życiem i twórczością Fryderyka Chopina oraz bogactwem kultury polskiej, a także propagowanie pozaliterackich pasji Józefa Ignacego Kraszewskiego.
W finale konkursu wzięło udział 22 uczniów reprezentujących 10 szkół gimnazjalnych. Został on przeprowadzony przez komisję w składzie:
– dr hab. Zofię Bernatowicz – profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Muzyki Rozrywkowej Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie;
– mgr Józefa Obroślaka – zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie;
– mgr Andrzeja Sara – głównego instruktora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
W kategorii I – quiz wiedzy dotyczącej życia i twórczości F. Chopina, miejsca I ex aequo zajęły Nina Krzemińska z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego we Włodawie i Amelia Popko z Publicznego Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Sławatyczach. Miejsce II zdobyła Emilia Kłoczko ze Szkoły Podstawowej w Tucznej natomiast miejsce III przypadło Małgorzacie Bełdyk z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu. Wyróżnienia otrzymała Martyna Szypiło z Publicznego Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce.

W kategorii II – konkurs prac multimedialno – filmowych udział wzięło trzech uczniów. Miejsce I zajął Paweł Łukaszewicz z Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Sławatyczach. Jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymali Ewa Jabłońska z Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Sławatyczach oraz Paweł Sawicki z Zespołu Placówek Oświatowych – SP z Oddziałami Gimnazjalnymi w Kodniu.
Pozostałym uczniom wręczono podziękowania i upominki za udział w konkursie.

Finał konkursu uświetnił recital chopinowski w wykonaniu znakomitej młodej pianistki Weroniki Chodakowskiej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Pragniemy podziękować nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i włożyli bardzo dużo trudu aby przygotować uczestników do konkursu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.