Miłować to znaczy pamiętać

W dniu 12 kwietnia 2015 roku w Muzeum odbył się wieczór wspomnień o Ojcu Świętym Janie Pawle II połączony z wystawą pt. „Miłować to znaczy pamiętać”.
Spotkanie zostało zorganizowane na cześć Ojca Świętego z okazji Roku Jana Pawła II, w dziesiątą rocznicę Jego śmierci i pierwszą kanonizacji. W Sali wystawienniczo – edukacyjnej Muzeum zaprezentowano pamiątki po Ojcu Świętym, obrazy, grafiki, książki.
Otwarcia uroczystości oraz towarzyszącej jej wystawy dokonał Pan Krzysztof Bruczuk – dyrektor Muzeum, który po przywitaniu przybyłych gości oddał głos Pani Halinie Kostce – Chybowskiej autorce scenariusza spotkania, które upłynęło w atmosferze kontemplacji, tęsknoty, podziwu dla Ojca Świętego Jana Pawła II ale także żartu z przytaczanych dowcipów Wielkiego Papieża. Uczestnikami wieczoru byli ksiądz Piotr Piętka – wikary Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Motwicy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Radni Gminy Sosnówka oraz mieszkańcy gminy.
Fragmenty autobiografii Papieża skłoniły uczestników do zadumy i refleksji nad dziedzictwem jakie pozostawił po sobie Ojciec Święty, natomiast recytowane wiersze przypomniały o Jego wielkim talencie i głębokiej wierze.
Podczas spotkania odtwarzane były również filmy z fragmentami pielgrzymek Ojca Świętego do Polski, podczas oglądania których niejednej osobie zakręciła się zła w oku.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali ulubioną pieśń Naszego Papieża – „Barkę” oraz zostali poczęstowani, również ulubionymi przez Ojca Świętego, kremówkami.

DSCF1765DSCF1699DSCF1751DSCF1695DSCF1691DSCF1768

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.