Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie z dofinansowaniem z PROW

W dniu 18.12.2017 roku dyrektor i główny księgowy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego  w Romanowie  podpisali umowę o przyznanie pomocy Nr. 00370-6935-UM0310923/17 z Zarządem Województwa na realizację projektu pn. „Konserwacja architektury sakralnej i  świeckiej na terenie zespołu dworsko – parkowego w Romanowie”. Operacja będzie realizowana w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie „Zachowanie dziedzictwa lokalnego”.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona konserwacja kaplicy dworskiej p.w. św. Anny, konserwacja kładki na terenie zespołu dworsko – parkowego, konserwacja bram wjazdowych oraz krzyży znajdujących się na terenie zespołu dworsko – parkowego.

Wartość projektu wynosi 51729,21 zł a wartość dofinansowania to 32915,00 zł