Muzeum z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie otrzymało w roku bieżącym dofinansowanie w kwocie 30000 zł. z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wspieranie działań muzealnych na realizację zadania: Organizacja wystawy „Kartki z podróży Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Całkowita wartość projektu wynosi 42000 zł. Wkład własny na realizacje projektu zabezpieczony został poprzez udzielenie dotacji celowej przez Powiat Bialski.
7 czerwca bieżącego roku została podpisana umowa numer 08673/17/FPK/NIMOZ na zadanie obejmujące min. zakup materiałów niezbędnych do przygotowania wystawy, malowanie sali wystaw czasowych, transport obiektów na wystawę wraz z ich ubezpieczeniem oraz koszty oprawy i konserwacji eksponatów. Na wystawie prezentowane będą obiekty znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Dworku Wincentego Pola w Lublinie oraz zbiory własne.
Otwarcie wystawy zaplanowane jest na 28 lipca bieżącego roku tj. w dniu jubileuszu 55 – lecia powstania romanowskiego muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.