Podziękowanie za udział w konkursie plastycznym „Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego” i zaproszenie na uroczyste rozdanie nagród

Miło nam poinformować, iż w dniu 29 kwietnia 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 89 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Wpłynęło 565 prac ilustrujących utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Oceny prac dokonała komisja w składzie:
• Danuta Izdebska – instruktor plastyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu,
• Dominik Litwiniuk – historyk sztuki, pracownik Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego,
• Jadwiga Mazuruk – pracownik Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Ze względu na fakt, iż na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych i ciekawych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.
Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Komisja przyznała większą liczbę nagród i wyróżnień niż przewidywał regulamin.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace i za to, że chcieli pochylić się nad twórczością Józefa Ignacego Kraszewskiego. Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w konkursie.
Jednocześnie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się podczas imprezy „Noc Muzeów” w dniu 16 maja 2015 r. o godz. 17:15 w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie a także pokonkursową wystawę prac plastycznych „Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego” otwartą do 31 lipca 2015r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.