Podziękowanie za udział w konkursie plastycznym „Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego” i zaproszenie na uroczyste rozdanie nagród

Miło nam poinformować, iż w dniu 29 kwietnia 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 89 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Wpłynęło 565 prac ilustrujących utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Oceny prac dokonała komisja w składzie:
• Danuta Izdebska – instruktor plastyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu,
• Dominik Litwiniuk – historyk sztuki, pracownik Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego,
• Jadwiga Mazuruk – pracownik Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Ze względu na fakt, iż na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych i ciekawych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.
Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Komisja przyznała większą liczbę nagród i wyróżnień niż przewidywał regulamin.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace i za to, że chcieli pochylić się nad twórczością Józefa Ignacego Kraszewskiego. Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w konkursie.
Jednocześnie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się podczas imprezy „Noc Muzeów” w dniu 16 maja 2015 r. o godz. 17:15 w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie a także pokonkursową wystawę prac plastycznych „Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego” otwartą do 31 lipca 2015r.