Posiedzenie Rady Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego

W dniu 4 lutego 2016 r. odbyło się posiedzenie Rady Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, w którym udział wzięli:
Prof. dr hab. Krzysztof Stępnik – przewodniczący rady,
Małgorzata Nikolska,
Małgorzata Żurakowska,
Maria Więcek,
Krzysztof Bruczuk – dyrektor muzeum,
Dorota Demianiuk – sekretarz rady.
Podczas obrad jednogłośnie wybrano wiceprzewodniczącego Rady, którym została Pani Małgorzata Nikolska. Rada wysoce pozytywnie oceniła sprawozdanie z działalności Muzeum oraz sprawozdanie finansowe za rok 2015 i pozytywnie zaopiniowała plan pracy instytucji na rok 2016. Członkowie Rady Muzeum zapoznali się również z planem finansowym na 2016 rok oraz planami instytucji dotyczącymi zamierzeń inwestycyjnych oraz pozyskiwania środków finansowych.
Radę również zapoznano z przebiegiem i efektami realizacji projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku ubiegłym (zakup wyposażenia biblioteki muzeum oraz rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej instytucji). Na zakończenie obrad przedstawiono zakres dotychczas zrealizowanych prac, w związku z zamiarem aplikowania o środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w ramach działania Dziedzictwo kulturowe i naturalne.

DSC_1216 DSC_1217 DSC_1218 DSC_1219 DSC_1220DSC_0896DSC_0927