Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego

W dniu 28 października 2017 r w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XXXIII Podlaskich Spotkań Literackich podczas którego rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Organizatorami XXXIII Podlaskich Spotkań Literackich byli: Bialskie Centrum Kultury,
Klub Literacki „Maksyma” oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Fundatorami nagród finansowych w konkursie była Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zgoda” oraz prezydent miasta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Tradycyjnie w kategorii tematu o J.I. Kraszewskim nagrodę ufundowało Muzeum w Romanowie. Fundatorami byli również Szczepan i Alicja Kalinowscy.