„Są obok nas”

1 marca 2018 roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć uczniów Szkoły Podstawowej w Drelowie, którzy zaprezentowali sztukę „Są obok nas”. Spektakl nawiązuje do wydarzeń ze stycznia 1874 roku, a jego premiera odbyła się w Drelowie w 144 rocznice męczeństwa Unitów Drelowskich (17 stycznia br.). Scenariusz sztuki przygotowała Ewa Strok, a reżyserami są Bożena i Jacek Dragunowie .

Scenariusz sztuki w piękny, a jednocześnie bardzo czytelny dla odbiorcy sposób prezentuje  jaki wpływ na współcześnie żyjących mają bohaterskie postawy Unitów Drelowskich. Pokazuje jak mimo tego, że umarli, to nadal są żywi we wspomnieniach i sercach nas wszystkich. Ich dylematy, wybory, waleczność i upór w dążeniu do obrony własnych przekonań może być drogowskazem w życiu codziennym dla każdego pokolenia.

Spektakl obejrzeli nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sosnowce, Szkoły Podstawowej w Sosnówce, Szkoły Podstawowej w Motwicy oraz mieszkańcy Romanowa i okolicznych miejscowości. Stanowił on element edukacji historycznej nawiązującej do wydarzeń nierozerwalnie związanych z historią Podlasia.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, a młodym aktorom i ich opiekunom za niezwykłe przeżycia i emocje wzbudzone profesjonalną grą aktorską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.