Uczestnicy XXIII Wiosennych Marszy na Orientację „WIOSnO 2016” w Romanowie

23 kwietnia 2016 r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego gościliśmy uczestników XXIII Wiosennych Marszy na Orientację „WIOSnO 2016”.
Tradycją już jest, iż drugiego dnia imprezy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zwiedzają muzeum. Podczas pobytu w Romanowie uczestnicy wzięli również udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Największą wiedzą o autorze „Starej Baśni” i jego rodzinie w kategorii szkoły podstawowe wykazała się Monika Nowicka z PSP w Woli Chomejowej, II miejsce zajęła Izabela Skowron również z SPS w Woli Chomejowej III miejsce ex aequo zajęły Aleksandra Cieślak z SPS w Woli Chomejowej i Wiktoria Skowron z SP Woli Osowińskiej. W kategorii gimnazja I miejsce zajęła Julia Żurawska z Gimnazjum w Woli Osowińskiej, II miejsce zdobyła Gabriela Zielant z Gimnazjum w Woli Osowińskiej, natomiast III otrzymały ex aequo uczennice Gimnazjum w Borkach Kinga Obroślak i Karolina Pietrzela. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce przypadło Pauli Frończuk uczennicy LO w Wisznicach, II miejsce zdobył Sebastian Wróbel z ZSZ w Borowiu, III miejsce ex aequo zajęli uczniowie ZSZ w Borowiu Damian Górski i Damian Jaźwiec.
Młodzież, która nie brała udziału w konkursie wiedzy grała w gry edukacyjne „Skarby Kraszewskich” oraz „W parku Kraszewskiego” , podczas których poznała ciekawostki z życia Józefa Ignacego Kraszewskiego i jego rodziny oraz topografie pięknego romanowskiego parku.
Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w Kaplicy św. Anny.
Na zakończenie pobytu w Romanowie młodzież posiliła się kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Organizatorami XXIII Wiosennych Marszy na Orientację „WIOSnO 2016” byli UKS „Orientalik” w Żeszczynce, Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, SKKT przy Publicznym Gimnazjum w Sosnówce, Samorząd Szkolny Publicznego Gimnazjum w Sosnówce.

DSCN0856 DSCN0860 DSCN0861 DSCN0863 DSCN0865 DSCN0866 DSCN0867 DSCN0869

DSCN1152 DSCN1153 DSCN1155 DSCN1157 DSCN1158 DSCN1160 DSCN1161 DSCN1196