Warsztaty malarskie w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego

Logo MKiDN                                                                               20150217_KulturaDostepna-720x380

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W weekend 27 i 28 września 2015 roku w sali edukacyjno – wystawienniczej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyły się warsztaty malarskie. 15 uczniów Publicznego Gimnazjum w Sosnówce pod czujnym okiem artystów malarzy Dariusza Buczyńskiego i Janusza Maksymiuka poznawało tajniki malarstwa. Na początku omówiono  materiały i i przybory malarski, w dalszej kolejności uczestnicy zostali zapoznani ze sposobami kompozycji do malowania obrazu, barwami i sposobami łączenia kolorów,  tonacją i perspektywą w obrazie oraz rolą światła i cienia. Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnicy malowali portret Józefa Ignacego Karaszewskiego a następnego pejzaż romanowskiego parku.

Następne zajęcia odbędą się w weekend 3 i 4 października.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pt. „Rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

DSC_0556 DSC_0571

DSC_0554 DSC_0576 DSC_0584