Wieczór kolęd w romanowskim dworze

22 stycznia 2017 roku w romanowskim muzeum odbył się „Wieczór kolęd”. Spotkania takie tradycyjnie maja miejsce od kilku lat i są okazją do wspólnego słuchania i śpiewania pieśni nierozerwalnie związanych z nasza kulturą i tradycją okresu Bożego Narodzenia. W roku bieżącym swoją obecnością zaszczycili licznie przybyli goście w tym:
– Mariusz Kiczyński – Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego;
– Marek Uściński – Członek Zarządu Powiatu Bialskiego;
– Łukasz Jaszczuk, Tomasz Andrejuk, Mateusz Majewski – Radni Powiatu Bialskiego;
– Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice;
– Ks. Roman Siłuch – Proboszcz Parafii Rozwadówka;
– Ks. Marek Kujda – Proboszcz Parafii Motwica;
– Mariola Kuć – Dyrektor GOiKS Hanna;
– Ewa Olczuk – Przewodnicząca Rady Gminy Sosnówka;
– Anna Czobodzińska – Przybysławska – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie;
– Krzysztof Kołtun – Prezes Towarzystwa Rodzin Kresowych w Chełmie
oraz nauczyciele, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy Gminy Sosnówka.
Podczas koncertu wystąpili: duet – Aleksandra Olejnik i Amelia Kolejko, drużyna harcerska im. Ryszarda Snarskiego z Brześcia, muzycy z Filharmonii Lubelskiej, Polski Chóru ZGODA z Brześcia oraz Zespół BIESIADNICY z Żeszczynki.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w koncercie, a gościom za przybycie i wspólne kolędowanie.

DSC_0702 DSC_0703 DSC_0705 DSC_0713 DSC_0720 DSC_0724 DSC_0729 DSC_0730 DSC_0739 DSC_0744 DSC_0747 DSC_0749 DSC_0752 DSC_0755 DSC_0761 DSC_0766DSC_0770
DSC_0777 DSC_0784