Wizyta Podsekretarza Stanu Macieja Klimczaka w romanowskim muzeum

W dniu 11 lutego 2015 roku Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odwiedził Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Klimczak. Odpowiada on w kancelarii za sprawy kultury oraz dziedzictwa narodowego. W spotkaniu z Panem ministrem uczestniczył dyrektor muzeum Krzysztof Bruczuk, przedstawiciele organu prowadzącego to jest skarbnik powiatu bialskiego – Stefan Klimiuk oraz Anna Jóźwik – inspektor ds. kultury w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, a także Dominik Litwiniuk- adiunkt w Muzeum J. I. Kraszewskiego. Muzeum w roku 2010 otrzymało z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pamiątki po pisarzu J.I. Kraszewskim i jego rodzinie. Podczas kolejnej wizyty w 2012 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski ofiarował między innymi medalion z wizerunkiem Kajetana Kraszewskiego (brat pisarza) i medalion z wizerunkiem Władysława Rulikowskiego według projektu Kajetana Kraszewskiego. Wizyta była okazją do omówienia bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem romanowskiego muzeum oraz jego roli w upowszechnianiu wiedzy o życiu i twórczości wybitnego Polaka Józefa Ignacego Kraszewskiego.