Wystawa Krajobraz Podlasia w obiektywie Artura Bieńkowskiego

W dniu 10 września 2017 r. odbył się wernisaż wystawy Krajobraz Podlasia w obiektywie Artura Bieńkowskiego. Autor prezentowanych prac jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, wydziału zootechniki, a także instruktorem jeździectwa. Pracuje w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Inicjator wielu imprez sportowo-kulturalnych: zawodów hipicznych, koncertów, wystaw, wyścigu kolarskiego z Czesławem Langiem. Wiceprezes Stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty oraz członek Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich.
Zainteresowanie sztuką zawdzięcza prof. Ludwikowi Maciągowi , prof. Stanisławowi Bajowi
i Maciejowi Falkiewiczowi. Fotografią zajmuje się od niedawna. Mieszka w Janowie Podlaskim. Tam w otoczeniu pięknych janowskich koni i niezwykłego krajobrazu nadbużańskich łąk i pól szuka inspiracji fotograficznych.
Na prezentowanych fotografiach można obejrzeć cztery pory roku na Podlasiu. Urzekające zdjęcia przedstawiają nostalgiczny krajobraz podlaski, zagony okryte nieśmiałym, wiosennym słońcem, niebo spowite burzowymi chmurami i rozjaśnione letnimi promieniami słonecznymi, łąki przykryte jesiennymi mgłami oraz drogi i drzewa roziskrzone śnieżną bielą. Większość fotografii to impresje ukazujące subiektywne wrażenia twórcy, odzwierciedlające ulotne chwile, to także przekazanie własnego sposobu odbioru świata. Takie ukazanie atutów naszego regionu zachęca oglądającego do refleksji oraz bliższego kontaktu z naturą.

Wystawa jest czynna do 15 listopada 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.