Zajęcia edukacyjne „Romanowski dwór – domem małego Józia”

W dniu 17 sierpnia 2017 roku Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie gościło liczne grono dzieci, które przybyły na zajęcia edukacyjne „Romanowski dwór – domem małego Józia”.
Tradycyjnie zajęcia zaczęły się od zwiedzania muzeum, podczas, którego poznały postać Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz członków jego rodziny. W szczególności poznały fakty dotyczące lat dziecinnych i wczesnoszkolnych małego Józia. Zobaczyły te eksponaty, które nawiązują do pierwszych lat życia Józefa oraz te, które wskazują na różnorodność zainteresowań pisarza tj. fortepian, obrazy, rękopisy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się osobiste pamiątki pisarza, a także gęsie pióro. W trakcie zwiedzania dzieci zostały również poinstruowane jak należy zachować się w muzeum, dzięki czemu nabyły kompetencje odbiorcy kultury.
Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie tajemnych miejsc, zazwyczaj niedostępnych turystom –piwnicy i strychu dworskiego.
Następnie dzieci udały się do sali edukacyjno – wystawienniczej, gdzie odbyła się lekcja muzealna. Nasi mali goście z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania kart pracy, które zostały przygotowane w taki sposób aby utrwalić zdobyte przez dzieci, podczas zwiedzania z przewodnikiem wiadomości o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Po zwiedzaniu muzeum dzieci udały się na ognisko, gdzie piekły przygotowane przez organizatorów kiełbaski oraz bawiły się na placu w dawne gry i zabawy takie jak: gąski, gąski do domu, berka i wiele innych.
Podczas pobytu w romanowskim dworze dzieci zostały poczęstowane pysznymi cukierkami i napojami.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za przybycie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.