Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego ofertę edukacyjną Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie

Logo MKiDN                                                                     20150217_KulturaDostepna-720x380

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jednym z zadań realizowanych w ramach projektu pt. „Rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna było rozszerzenie oferty edukacyjnej muzeum o nową grę edukacyjną pt. „W parku Kraszewskiego” .  Gra dedykowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, trwa ok. 30 min.

Trasa gry wiedzie przez romanowski park. Reprezentantom świata roślin tworzącym faunę zespołu parkowo – dworskiego nadano imiona bądź nazwiska bohaterów literackich stworzonych przez Pisarza. Zadaniem grup dzieci i młodzieży jest poruszanie się trasą oznaczona na mapie i odnalezienie tabliczek zawierających nadane roślinom nazwy i następnie zapisanie ich na karcie poszukiwacza. Wygrywa grupa, która pierwsza wpisze wszystkie nazwy i rozwiąże hasło.

Kolejnym elementem realizowanego zadania było nagranie filmu promującego ofertę edukacyjna muzeum, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.