Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego ofertę edukacyjną Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie

Logo MKiDN                                                                     20150217_KulturaDostepna-720x380

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jednym z zadań realizowanych w ramach projektu pt. „Rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna było rozszerzenie oferty edukacyjnej muzeum o nową grę edukacyjną pt. „W parku Kraszewskiego” .  Gra dedykowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, trwa ok. 30 min.

Trasa gry wiedzie przez romanowski park. Reprezentantom świata roślin tworzącym faunę zespołu parkowo – dworskiego nadano imiona bądź nazwiska bohaterów literackich stworzonych przez Pisarza. Zadaniem grup dzieci i młodzieży jest poruszanie się trasą oznaczona na mapie i odnalezienie tabliczek zawierających nadane roślinom nazwy i następnie zapisanie ich na karcie poszukiwacza. Wygrywa grupa, która pierwsza wpisze wszystkie nazwy i rozwiąże hasło.

Kolejnym elementem realizowanego zadania było nagranie filmu promującego ofertę edukacyjna muzeum, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.