Zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego”

IV Konkurs Czytania „Piękne czytanie prozy J. I. Kraszewskiego” rozpoczęty!

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC Sp. z o.o. wraz z miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie już po raz czwarty organizuje konkurs pt. „Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej,powiatu bialskiego oraz szkół noszących imię J. I. Kraszewskiego na terenie całej Polski. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży twórczością J.I. Kraszewskiego, zachęcenie do czytania a także poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka. Jednym z celów jest także upowszechnianie zanikającej obecnie kultury języka polskiego oraz promocja uczniów zdolnych.

Przewodniczącym jury w tym roku będzie prof. dr hab. Krzysztof Stępnik, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej UMCS, który w 2009 r. otrzymał tytuł „Zasłużony dla miasta Biała Podlaska”. W pracach jurorskich będą również uczestniczyły była dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Pani Anna Czobodzińska – Przybysławska oraz Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Białej Poldaskiej, Pani Teresa Stasiuk – Karaś.

Konkurs polega na tym, że uczestnicy przesyłają do 07.06.2015 roku nagrany film (max.5 min), na którym czytają fragment wybranego utworu J.I. Kraszewskiego. Nadesłane filmy zamieszczane są na stronie www.interwizja.edu.pl i oceniane przez internautów od 08.06.2015 do 14.06.2015 roku.

Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

Regulamin konkursu oraz pozostałe informacje tutaj