Zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego”

IV Konkurs Czytania „Piękne czytanie prozy J. I. Kraszewskiego” rozpoczęty!

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC Sp. z o.o. wraz z miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie już po raz czwarty organizuje konkurs pt. „Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej,powiatu bialskiego oraz szkół noszących imię J. I. Kraszewskiego na terenie całej Polski. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży twórczością J.I. Kraszewskiego, zachęcenie do czytania a także poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka. Jednym z celów jest także upowszechnianie zanikającej obecnie kultury języka polskiego oraz promocja uczniów zdolnych.

Przewodniczącym jury w tym roku będzie prof. dr hab. Krzysztof Stępnik, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej UMCS, który w 2009 r. otrzymał tytuł „Zasłużony dla miasta Biała Podlaska”. W pracach jurorskich będą również uczestniczyły była dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Pani Anna Czobodzińska – Przybysławska oraz Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Białej Poldaskiej, Pani Teresa Stasiuk – Karaś.

Konkurs polega na tym, że uczestnicy przesyłają do 07.06.2015 roku nagrany film (max.5 min), na którym czytają fragment wybranego utworu J.I. Kraszewskiego. Nadesłane filmy zamieszczane są na stronie www.interwizja.edu.pl i oceniane przez internautów od 08.06.2015 do 14.06.2015 roku.

Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

Regulamin konkursu oraz pozostałe informacje tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.