Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnówce w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie

Logo MKiDN                                                                20150217_KulturaDostepna-720x380

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W dniu 28 września 2015   r., w ramach projektu pt. „Rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Sosnówce odwiedzili Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

35 dzieci bezpłatnie obejrzało ekspozycję prezentowaną w muzeum, wysłuchało bardzo ciekawej lekcji muzealnej o życiu i twórczości autora „Starej baśni” oraz o dziejach romanowskiego dworu. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania w grze ekologicznej pt. „W parku Kraszewskich”, która została opracowana w ramach ww.  projektu i stanowi element rozszerzenia oferty  edukacyjnej muzeum.

Na zakończenie dzieci posiliły się kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

DSC_0637 DSC_0642 DSC_0649 DSC_0652 DSC_0656