XXXVII edycja Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”.

21 marca 2017 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie  odbył się finał  XXXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”.  Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. W finale konkursu wzięło udział 7 uczniów reprezentujących 5 szkół średnich. W eliminacjach szkolonych uczestniczyło 30 uczniów z 8 szkół.

Konkurs w roku bieżącym honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk. Marszałka Województwa Lubelskiego na finale konkursu reprezentował Pan Andrzej Marciniuk- kierownik Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej , Starostę Bialskiego – Pani  Anna Jóźwik – inspektor ds. kultury. Mieliśmy również przyjemność gościć Panią  Iwonę Wieczorek – Przedstawicielkę Banku Spółdzielczego w Wisznicach.

Zwyciężczynią finału XXXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło” została Natalia Miklewska z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zając z Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Podlaskiej z Komarówki Podlaskiej, a III miejsce przypadło Julii Czarnackiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie.

Wyróżnienia otrzymały:

Monika Osak z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz Julia Goławska z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

Ponadto w finale wzięły także udział:

Edyta Żukowska I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz Martyna Wierzchowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat faktów z życia i twórczości Pisarza oraz jego literackiej spuścizny.

W trakcie sprawdzania prac konkursowych uczniowie i opiekunowie mieli możliwość zwiedzenia muzeum.

Wsparcie finansowe udzielone przez Marszałka Województwa Lubelskiego pozwoliło na zakup cennych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Pragniemy również podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Wisznicach, który podobnie jak w latach ubiegłych udzielił wsparcia finansowego  na nasz konkurs.

Serdecznie gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim finalistom naszego konkursu. Pragniemy również podziękować nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i siły aby przygotować uczniów oraz szkołom od tylu lat uczestniczącym w naszym przedsięwzięciu.