Zapraszamy na bezpłatną lekcję muzealną

Dyrektor i pracownicy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie serdecznie zapraszają na bezpłatną lekcję muzealną. Lekcja pt. „Kartki z podróży Józefa Ignacego Kraszewskiego” skierowana jest do grup zorganizowanych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Prowadzona będzie na wystawie czasowej „Kartki z podróży Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Osoba prowadząca lekcję przekaże uszczegółowione informacje przedstawione na wystawie dotyczące podróży pisarza na Zachód Europy, jego twórczości plastycznej, zabytków i artystów opisanych w „Kartkach z podróży”, poloników i osób, które odwiedził. Materiał ikonograficzny (pomocniczy) będą stanowiły obiekty zaprezentowane na wystawie.
Na wystawie prezentowane są obiekty ze zbiorów: Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Dworku Wincentego Pola Oddziału Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.
Wystawę Kartki z podróży Józefa Ignacego Kraszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Link do wystawy Kartki z podróży Józefa Ignacego Kraszewskiego tutaj. 

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej lekcji w okresie do 15 października 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.